• نماینده مطلوب کسی است که متدین، انقلابی، خادم، امتحان داده، با کفایت، خوشنام، دارای برنامه، جوان گرا و معتقد به جوانان باشد. امام خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)
نامه دبیر حزب مردمی اصلاحات استان مازندران در خصوص مشکلات استان به استاندار محترم مازندران Reviewed by Momizat on . نامه دبیر حزب مردمی اصلاحات استان مازندران در خصوص مشکلات استان به حاج احمد حسین زادگان استاندار محترم مازندران به شرح ذیل است. حضور جناب حاج احمد حسین زادگان ا نامه دبیر حزب مردمی اصلاحات استان مازندران در خصوص مشکلات استان به حاج احمد حسین زادگان استاندار محترم مازندران به شرح ذیل است. حضور جناب حاج احمد حسین زادگان ا Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » نامه دبیر حزب مردمی اصلاحات استان مازندران در خصوص مشکلات استان به استاندار محترم مازندران

نامه دبیر حزب مردمی اصلاحات استان مازندران در خصوص مشکلات استان به استاندار محترم مازندران

نامه دبیر حزب مردمی اصلاحات استان مازندران در خصوص مشکلات استان به حاج احمد حسین زادگان استاندار محترم مازندران به شرح ذیل است.

حضور جناب حاج احمد حسین زادگان استاندار محترم مازندران

سلام علیکم

احتراماً نظر به اینکه چهار ماه از انتصاب جنابعالی به عنوان استاندار استان پهناور مازندران می گذرد و در این مدت نیز نشست با احزاب برگزار نگردیده تا مسایل  مشکلات مردم عزیز استان را در حوزه های مختلف ارائه نماییم رئوس مسایل و مشکلات بسیار مهم استان را در پنج بند ذیل در راستای عمل به تعهد و سیاست حزبی و رسانه ای به حضورتان ارسال می نماییم.

۱ـ طرح هادی روستاها از جمله ی بهترین طرحها است که جهت احیاء و گسترش  روستاها و مهیا نمودن زیرساختها و امکانات لازم با هدف امکان مهاجرت معکوس و رونق یافتن روستاها، ایجاد اشتغال دائم و رونق کشاورزی طرح ریزی و اجرا شده است اما مجریان این طرح بسیار سختگیرانه و با خست تمام عمل نموده و به جای تشویق و امیدوار نمودن روستائیان اسباب ناامیدی آنها را بوجود آوردند. ضمن اینکه بستر رانت و رانت خواری را ایجاد نموده و ابزاری جهت تسویه حساب های شخصی در تحدید  حدود روستا مبدل گردیده است.

لذا بازبینی این طرح و اصلاح نقشه طرح هادی روستاها با مشورت اعضاء شورای اسلامی روستاها بسیار ضروری و جزء مطالبات به حق مردم زحتمکش روستاها می باشد.

۲ـ موضوع زباله در سطح استان که تقریباً تمام شهرها و روستاها با آن درگیر هستند. و دو کارخانه زباله سوز نیمه تمام استان تاکنون مورد بهره برداری قرار نگرفته اند. رفع این معضل که مشکلات زیست محیطی فراوانی را بوجود آورده و خواهند آورد و سبب شیوع بیمارهای مختلف می گردد. نیازمند یک حرکت جهادی و قاطع می باشد.

۳ـ انتقال آب دریاچه مازندران به دشت سمنان جزء خط قرمز مردم مازندران می باشد. زیرا کارشناسی لازم در خصوص تأثیرات زیست محیطی طرح و منافع و مضرات آن برای مردم ما روشن نشده و هیچ توضیحی داده نشده لذا با توجه به اینکه مازندران را به دلایل توریستی بودن و قطب کشاورزی دانستن از صنعت و فعالیتهای صنعتی محروم نمودند نمی خواهیم با اجرای این طرح این دو موقعیت (توریستی بودن و کشاورزی بودن) از مردم ما سلب شود بنابراین می طلبد که جنابعالی به بعنوان نماینده عالی دولت با بکارگیری توان مادی و معنوی سطح استان در مقابل این طرح مقاومت نموده و از اجرای آن جلوگیری بعمل آورید.

۴ـ اشتغال؛ بیکاری در استان مازندران بسیار نگران کننده است فقدان شغل آبرومند که مردم پرتلاش و باستعداد استان بتوانند از طریق آن رزق و روزی حلال کسب کنند و از طرفی موجب شکوفایی استعدادها و ابتکار و نوآوری گردد. باعث شده اکثر جوانان مستعد و تحصیلات عالی در کارهای موقتی، فصلی و البته دون شأن آنان مشغول باشند و هیچ آینده ای برایشان قابل تصور و دستیابی نباشد. و این در حالی است که اکثر استانهای دیگر با برخوداری از کارخانجات صنعتی، مشاغل دائمی و حقوق مکفی را برای جوانانشان ایجاد نموده اند لذا ایجاد صنایع تبدیلی و کنستانتره در کنار مزارع کشاورزی و باغات و همچنین توجه به زیرساختهای صنعت توریسم در استان مازندران نیز جزء مطالبات به حق مردم عزیز این استان می باشد.

۵ـ  مشکلات مدیریتی در سطح استان که روز بروز وضعیت بدتر و نابسامان تری به خود می گیرند بویژه عدم تغییر فرمانداران شهرستانها که برخی آنها دچار روزمرگی شده  و انگیزه و توان تحول ندارند و تبدیل به جاده صاف کن افراد خاصی جهت پیروزی در انتخابات گردیده اند. در این زمینه نظارت و کنترل رفتار و عملکرد این مدیران و جابجایی آنان براساس تعهد، تخصص و شایستگی و جوانگرایی که موجب برون رفت از بسیاری مشکلات شهروندان می گردد مورد انتظار است.

اسلام دستگذار

دبیر حزب مردمی اصلاحات استان مازندران

مسئول روزنامه صدای اصلاحات شمال کشور

عضو شورای مرکزی حزب مردمی اصلاحات کشور

صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه خبری سبزالبرز

 

رونوشت به معاونت سیاسی اجتماعی استانداری مازندران

جناب آقای حسن نژاد